Základní škola
Saturday, 03 January 2009

Základní škola a mateřská škola Svratouch

Svratouch 237, 539 42 Svratouch

Telefonické spojení

  • ředitelna: 566 662 247
  • hospodářka: 566 662 218
  • MŠ: 566 662 845
  • E-mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Ovoce žákům zdarma

 

Naše škola se zapojila do projektu "Ovoce do škol". Cílem projektu je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny u dětí, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit jejich zdravotní stav, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Projekt "Ovoce do škol" spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Na přípravě se podílelo i MŠMT, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí. Prostředky na tento projekt poskytne Evropská unie 73% a Česká republika 27%.

Výběr ovoce a zeleniny by měl být co nejpestřejší, přičemž by měly být upřednostňovány druhy ovoce a zeleniny našeho klimatického pásma, nejlépe místní produkce. Exotické ovoce lze dodávat pro zpestření a rozšíření znalostí.

S přihlédnutím k výživovému doporučení Ministerstva zdravotnictví pro obyvatele ČR, se upřednostňují: jablka, hrušky, švestky, kedlubny, karotka, okurky salátové, ředkvičky, hrachové lusky a listové saláty.  

Každé balení ovocné a zeleninové šťávy a každé balení čerstvého ovoce a zeleniny musí být označeno nápisem "Ovoce do škol" jiné než určené nakládání s ním (například následný prodej) není dovolené.

 

Podstatou projektu je bezplatná dodávka

- čerstvého ovoce a zeleniny

- baleného čerstvého ovoce a zeleniny, pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla

- balené ovocné a zeleninové šťávy pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty, avšak jejich podíl může činit nejvýše 25% celkového počtu dodaných produktů