Aktuálně
Kouzelník ve škole
Thursday, 26 June 2014

Kouzelník ve škole 

Dnes do naší školy přijel kouzelník Jiříček a naučil nás čarovat. Po závěrečné kouzelné formuli simsala bim jsme si všichni vyčarovali kouzelné PRÁZDNINY.

img_0079.jpg

 

 
Výlet ZŠ
Wednesday, 25 June 2014

Výlet ZŠ

"Cesta sýra" nás 24.6. zavedla do Lozic. Na kozí farmě se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací o kozách. Naučili se kozy dojit a na závěr si vyrobili sýr.

Při zpáteční cestě z výletu jsme se zastavili v Nových Hradech v Prvním českém muzeu cyklistiky. 

 

 

img_0002.jpg

 

 

 
Plavecký výcvik
Tuesday, 17 June 2014

Plavecký výcvik

Dne 16.6. jsme ukončili plavecký výcvik. Během deseti lekcí hráli žáci různé hry, během kterých se seznamovali s vodou a přestávali se jí bát. Také se učili plavat prsa, splývat na vodě, skákat a potápět se.

Během poslední lekce dostali žáci vysvědčení, které jim bylo odměnou za práci během plaveckého výcviku.

p1010042_copy.jpg
 
Malování žehličkou v ZŠ
Thursday, 12 June 2014

Malování žehličkou v ZŠ

Víte, co je enkaustika? Děti z naší školy už to vědí. Dnes si tuto výtvarnou techniku, při které se pomocí barevných vosků a žehličky vytvářejí kouzelné obrázky, vyzkoušely. Každý si domů odnesl svůj vlastní obrázek.

 

p1010009_copy_copy_copy.jpg

 

 
Dětské rybářské závody
Tuesday, 10 June 2014
img_3313.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dětské rybářské závody na rybníku Chochol ve Svratouchu.

Moravský rybářský svaz Svratka, skupina Svratouch , uspořádal v rámci oslav MDD již 3. ročník dětských rybářských závodů na rybníků Chochol. Závody se uskutečnily v neděli 1. června 2014.  I přes poměrně pěkné počasí se závodu zúčastnilo pouze 20 závodníků z Hlinska, Žďáru nad Sázavou, Ostřetin, Křižánek, Svratky a Svratouchu.  Protože v posledních dnech bylo velmi nestálé počasí a hodně pršelo, úlovky byly velmi slabé. Nakonec bylo hodnoceno pouze 6 závodníků a ostatní účastníci museli o ceny losovat. Ale žádný závodník neodešel bez ceny.

Celkové výsledky:

  •  1) Sandra KOCOUROVÁ                                        Svratouch                               75 bodů
  •  2) Zuzana STOKLASOVÁ                                       Svratka                                  62 b.
  •  3) Anetka SLÁDKOVÁ                                            Žďár na Sázavou                  33 b.
  • 4) Anna Vomelová                                                  Hlinsko                                   26 b.
  •  5) Magdaléna VAMBEROVÁ                                Svratouch                               24 b.
  •  6) Kamila VAMBEROVÁ                                       Svratouch                               23 b.
 V soutěži o největší rybu zvítězila Zuzana Stoklasová s úlovkem štiky o délce 35 cm. V soutěži o největší počet ulovených ryb zvítězila Sandra Kocourová s počtem 3 ks. V soutěži o nejmladšího účastníka zvítězila dvojčata Kamila a Tomáš Vamberovi, ročník narození 2007. Zajímavostí je to, že v hodnocení figurují pouze dívky, chlapcům se vůbec nedařilo. Poděkování patří všem sponzorům, bez kterých bychom tyto závody nemohli uspořádat (viz seznam). Velké poděkování patří všem členům rybářského spolku, kteří se zúčastnili přípravy a průběhu závodů.

Zapsal: Miroslav Král

 

 
Přírodovědná soutěž
Tuesday, 10 June 2014

Přírodovědná soutěž

Někteří žáci nás reprezentovali v Přírodovědné soutěži, která se konala 5.6. 2014 v Hlinsku. Jejich úkolem bylo poznat a zapsat co nejvíce rostlin a živočichů. S přírodou žáci bojovali statečně. I  když se neumístili na předních příčkách, do první desítky se ti nejbojovnější vešli. Po soutěži proto pro všechny následovala zasloužená odměna. imag0132.jpg

 
Výlet MŠ
Tuesday, 10 June 2014

Výlet MŠ

6.6.2014 jsme jeli s dětmi na výlet do záchranné stanice Pasíčka u Boru u Skutče.

Počasí ideální, děti v pohodě a paní Ježková, která nás prováděla objektem se zachráněnými zvířaty, tak poutavě mluvila, že jsme úplně zapomněli na čas.

Zvířatům jsme dovezli několik tašek dobrot, děti si některé mohly i pohladit, a tak se výlet vydařil k všestranné spokojenosti.

010.jpg

 

 
Atlletický víceboj
Thursday, 05 June 2014
p1010016.jpg

Atletický víceboj

ZŠ Svratka na ukončení školního roku zorganizovala atletický víceboj pro okolní školy. Sportovního klání se zúčastnilo celkem 5 škol- Svratka,Herálec, Kameničky, Svratouch a Křižánky. I když počasí se na sportovce mračilo, jejich výkony vůbec neovlivnilo. Skok do dálky,běh na 40 a 60m,hod kriketovým míčkem a štafeta měly své rekordmany. Všem zúčastněným patří velké poděkování a sladká odměna.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 73 - 84 z 268

Kamery

Meteo Svratouch Obec Svratouch