Aktuálně
Vánoční besídka v MŠ
Monday, 10 December 2012

Vánoční besídka v MŠ

10. prosince 2012 začaly vánoční besídky, které si připravili děti a žáci naší školy a školky. Tuto 1. besídku nacvičily děti z mateřské školy pod vedením paní učitelky Dany Myškové. Děti předvedly pohádku "Zvířátka a loupežníci" . Po představení se rodiče a děti společně pustili do vánočního tvoření. Poděkování patří dětem, ale i paní učitelce za pěkně připravené vystoupení.

Hezké Vánoce snmek_001_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg
 
Pozvánka na vánoční besídku
Monday, 10 December 2012
Pozvánka na vánoční besídku 007.jpg
 
Čerti v mateřské a základní škole
Monday, 10 December 2012

Čerti v mateřské a základní škole

I do naší školy zavítali 5.prosince čerti, Mikuláš i Anděl. Děti postrašili, ale i nadělili balíčky se sladkostmi. snmek_015_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

 
ZŠ na výletě
Friday, 09 November 2012

Školní výlet

 

Ve středu 7.11. 2012 jsme se vydali na výlet do Pardubic a Nasavrk. V Pardubicích jsme navštívili kino Cinema City, kde jsme zhlédli pohádku Finfárum. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na zámku v Nasavrkách, kde je právě výstava Keltové ve východních Čechách. Průvodkyně nám zábavnou formou přiblížily život těchto lidí. Za správné odpovědi jsme obdrželi samolepící kartičky, které jsme vlepili do sešitu. Získané vědomosti jsme uplatnili v soutěži Kufr. Na chvíli jsme se stali archeology, kteří v písku hledali vykopávky. Výstava se nám moc líbila.

snmek_006_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg
 
Klíč ke vzdělání
Wednesday, 31 October 2012

http://www.klickevzdelani.cz

http://www.klickevzdelani.cz/Portals/0/Obrazky/banner_klickevzdelani.jpg

 
Ekologická výchova
Thursday, 04 October 2012

Ekologická výchova

Dnes 4.10.2012 na naší škole proběhla ekologická výchova. Pořadatelem této akce byl Mikroregion Hlinecko, realizátorem Ekopaleta Pardubice a celé financováno Pardubickým krajem.

 

Žác i děti MŠi se formou her, pohádek a soutěží učili třídit odpad. Také si vyzkoušeli, jak lze využít obyčejné kelímky, roličky a víčka k hrám.                    

  snmek_002_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg
 
Bramborové odpolene
Tuesday, 02 October 2012

snmek_005_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg Bramborové odpolene 

Letošní podzimní odpoledne bylo nazváno – BRABORIÁDOU. Uskutečnilo se za krásného slunečného počasí na školní zahradě. Děti s nadšením plnily bramborové disciplíny, za které pak dostaly sladkou odměnu.Ani byste nevěřili, jaké dobroty maminky z brambor nachystaly, ať sladké či slané. Všem patří velké poděkování, ale vítěz může být jen jeden. Putovní pohár získala paní Landová za výborné křupavé tyčinky se sýrem.

Vítězný recept:

Bramborové tyčinky

20 dkg vařených strouhaných brambor, 10 dkg sádla, hladká mouka dle potřeby (asi 6 lžic)

1 vejce, sůl, grilovací koření, šunkový salám, sýr

Z nastrouhaných brambor, hl. mouky, sádla a špetky soli vypracujeme těsto, které rozválíme na tenký plát, potřeme vajíčkem, posypeme solí, grilovacím kořením, na proužky nakrájeným šunkovým salámem a nastrouhaným sýrem. Rozkrájíme na tyčinky a upečeme dokřupava.

recept_1 

recept_2

recept_3

recept_4

recept_5

recept_6

 
Bramborové odpoledne
Tuesday, 18 September 2012
snmek.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 121 - 132 z 268

Kamery

Meteo Svratouch Obec Svratouch