Automatická meteo stanice 
  Teplota venkovní
Rychlost větru
Mikulášský jarmark
Obecní úřad
Thursday, 05 November 2015
Mikulášsko-vánoční jarmark s rozsvěcením vánočního stromu v Hlinsku V pátek 27. listopadu 2015 od 12.00 do 19.00 hodin bude v okolí řeky Chrudimky v Hlinsku opět živo. S blížící se Mikulášskou nadílkou a časem vánočním se v prostoru památkové rezervace Betlém a na nábřeží před Orlovnou uskuteční již tradiční Mikulášsko-vánoční jarmark, jeden z největších hlineckých jarmarků. Přihlášeno je kolem stovky prodejců ručně vyráběných výrobků. Radost si můžete udělat například nákupem proutěného košíku, voňavého mýdla, ručně vytáčené keramiky, originálního šperku, koženého opasku nebo výrobku uměleckého kováře. Na zimní jarmarky patří i ohřívaná medovina, svařené víno anebo horké ovocné nápoje, nebude chybět ani trdelník nebo teplé palačinky. Milovníky českých dobrot může přilákat i stánek s čerstvými bramboráky nebo dalšími dobrotami. Na tomto jarmarku nebude chybět samozřejmě vánoční sortiment jako např. jmelí, adventní věnce, vánoční dekorace a ozdoby, formičky na pečení a plno dalších. Od 16.00 hod. se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program, v rámci kterého můžete zhlédnout  pohybové studio Sluníčko, dětský soubor Základní umělecké školy z Hlinska. K poslechu nám zahraje rodinná skupina Addams Family & Folklorica (lidovky, world, ethno) a skupina A.M.ÚLET - autorský folkrock plný adventních a vánočních melodií. Děti se mohou těšit na Mikulášskou nadílku. Největším lákadlem Mikulášsko-vánočního jarmarku bude jistě rozsvěcení vánočního stromu, které proběhne v 18.00 hod.Vstupné na jarmark je zdarma.  kontakt
Turistické informační centrum Hlinsko
Čelakovského 561 (Betlém), 539 01 Hlinsko
Mobil: +420 731 697 418
E-mail: 
 Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny 
  

Facebook Hlinecko www.hlinsko.cz

mikulsko_vnon_jarmark_plakat_m.jpg
 
Pozvánka na raut Hotel Mánes ve Svratce
Obecní úřad
Thursday, 05 November 2015

Hotel Mánes ve Svratce Vás srdečně zve tuto neděli 8. listopadu na Svatomartinský raut s neomezenou konzumací s nabídkou mladých Svatomartinských vín, doplňování jídel včetně polévky od 12 do 15 hodin, martinská čerstvá česká husa se zelím, husí játra, kombinovatelné přílohy, domácí moučníky.

 

Cena 400,- / osoba, pro děti sleva dle věku.

 

Hotel Mánes ve Svratce se těší na vaši návštěvu.

 

Rezervujte si svoje místa včas, v případě obsazení celé kapacity restaurace nebude možné uspokojit hosty bez předešlého objednání.

Kontaktní údaje na webových stránkách www.hotel-manes-svratka.cz, nebo volejte 737 834 592.

 
Vítání občánků 25.10.2015-více foto klikněte zde
Obecní úřad
Wednesday, 04 November 2015

V neděli 25. října 2015 proběhlo v zasedací místnosti Obecního úřadu ve Svratouchu vítání našich malých občánků. Novými občánky jsou - Jaroslav Drahoš, Martin Abraham, Filip Buchta a Nikola Kotková. Po vystoupení dětí z naší základní školy je přivítal pan starosta Jiří Socha mezi naše nové občany a společně s paní Ivetou Navrátilovou za kulturní komisi při Obecním úřadu ve Svratouchu předali  drobné dárky a maminkám kytičku. Našim nejmenším občánkům přejeme spokojené dětství, zdraví a šťastnou budoucnost.

p1040018.jpg

 
Nová služba Finanční správy
Obecní úřad
Wednesday, 04 November 2015
sipo.jpg
 
Pozvánka- více informací klikněte zde
Obecní úřad
Wednesday, 04 November 2015

Vážení a milí přátelé,

s přáním hezky prožitých podzimních dnů s úžasem nad barvami, které každodenně příroda nabízí, Vás srdečně zveme na program Centra Jana XXIII. v listopadu. Nabídka je různorodá a zajímavá. Těšíme se na každého.

 

Nejprve srdečně zveme na zahájení výstavy ručních prací, které slavnostně zahájíme v neděli 8. 11. 2015 ve 14.00 hod.. Výstava nese název "Z našich dílniček a ateliérků". Vystavena budou dílka, která se vyrábí v rámci výtvarných dílen v Centru Jana XXIII., ale i výrobky autorů z domácích zdrojů. Výstava potrvá po celý měsíc listopad a otevřena bude v rámci otevíracích hodin Centra a také každou neděli odpoledne od 14 do 17 hodin. Těšíme se.

 

Dále: Aktivity v měsíci LISTOPADU mimo harmonogram:

     Každé úterý výuka zpěvu - Monika Mašková, vystudovaná učitelka sólového zpěvu a hry na klavír

 

     Výstava „ Z našich dílniček a ateliérků“. Zahájení výstavy neděle 8. 11. 2015 ve 14.00 hod. Výstava ručních a výtvarných prací potrvá 1 měsíc.

 

     V sobotu 14. 11. od 10 hod. do 17. hod.  „Kurz ENKAUSTIKY“ – malování horkým voskem.  Bližší informace a obj. na tel.: 774 284 684 (p. Zvolánková)

 

     V sobotu 21. 11 od 10.00 hod. do 12.00 hod. pořádáme tvořivou dílnu pro děti i dospělé s Petrou Pejchlovou a Veronikou… Vyrábět se budou svítilny

 

     V úterý 24.11. od 16.30 – Seminář pro veřejnost (mládež i dospělí)  „Finanční gramotnost“ – Ing. Jiří Netolický. Vítán je každý zájemce o rady k dobrému hospodaření a rozpočtu jednotlivce i rodin, ale i upozornění na rizika, která můžou nastat v jakékoli životní situaci s radou o jejich řešení.  Vstup zdarma nebo dobrovolný příspěvek.

 

Přeji všechno jen dobré. Lída Pavlišová, Centrum Jana XXIII.

 

enkaustika_14_listopad.jpg

 
Nabídka pracovní příležitosti
Obecní úřad
Tuesday, 03 November 2015
chemik.jpg hlavn_chemik.jpg
 
Kotlíková dotace v Pardubickém kraji
Obecní úřad
Tuesday, 03 November 2015
dotace_pk.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 34 - 44 z 1125